Tronditet Gjirokastra, merr flakë një lokal, i gjithë qyteti mbetet pa energji

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Gjirokastrës, ku një lokal ka marrë flakë dhe si pasojë i gjithë qyteti ka mbetur pa energji. Mësohet se zjarri ra në një lokal në lagjen “18 shtatori”. Nga raportimet e para shkak për zjarrin në lokal mendohet të ketë qenë një masë elektrike e bërë tek aparaturat. Zjarrfikësit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Deri tani raportohet të ketë dëme të konsiderueshme materiale por jo të lënduar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.