Tragjedi në Kinë, kamioni shtyp turmën e besimtarëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kinë, ku një kamion humb kontrollin dhe përfundon mbi një turmë njerëzish, duke lënë të vdekur dy këmbësorë. Kjo ngjarje mësohet se ka ndodhur në qytetin Chaozhou në pjesën jugor të Kinës.
Raportohet se dy persona tjerë janë lënduar rëndë, kur shoferi i kamionit cisternë humbi kontrollin dhe shtypi turmën e njerëzve.
Pamjet janë filmuar me celular, dhe shihet kur shoferi i kamionit mundohet të paralajmërojë besimtarët se kishte humbur kontrollin, por boria e tij duket se kishte hasur në vesh të shurdhër, dhe si rezultat i kësaj përfundon duke shtypur turmën.

 

Kliko per me shume info

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.