Trafiku ndërkombëtar/ U kapën në flagrancë në Muriqan me 15 kg kanabis, në pranga dy persona (Foto)

2
Kliko per me shume info

Policia Kufitare në Muriqan ka goditur një tjetër rast të “Trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike”, duke sekuestruar rreth 15 KG lëndë e dyshuar si narkotike “Cannabis Sattiva”. Mësohet se policia kufitare në bashkëpunim me shërbimet e D.V.P-Shkodër arrestoi në flagrancë dy shtetas.
Policia bën me dije se u arrestuan shtetasit, Aldo Lajthia, 29 vjeç, banues në Durrës dhe Valbona Rustemi, 46 vjeçe, banuese në Tiranë.
Njoftimi i policisë:
‘’Arrestimi i tyre u bë pasi, gjatë kontrollit të detajuar, të ushtruar në vijën e dytë nga shërbimet e Policisë Kufitare, (në dalje të Republikës së Shqipërisë) të automjetit tip “Peugeot”, me targa AA 233 PP që drejtohej nga shtetasi Aldo Lajthia, në një vend të modifikuar në pjesën e poshtme të mjetit, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale:
* 15 kilogramë lëndë e dyshuar si narkotike “Cannabis Sattiva”.
Nga veprimet hetimore të kryera, rezulton se shtetasit e mësipërm kishin si destinacion vendet e BE.
Materialet proceduriale do t’i referohen për veprime të mëtejshme, Prokurorisë të Krimeve të Rënda Tiranë, për veprën penale: “Trafikimi i narkotikëve”, parashikuar nga neni 283/a/2 i Kodit Penal.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here