Topi: Situata politike e rënduar. Të mos prishim raportet me SHBA-në

Kreu i FRD Bamir Topi zhvilloi një takim me strukturat në Sarandë.

Topi tha se është një situatë politike mjaft e rënduar në vend, dhe origjina e kësaj situate lidhet me zgjedhjet. Ka shumë ujëra të turbullta që Shqipëria natyrisht nuk kishte nevojë që t’i sillte në këtë mënyrë vlerësoi kreu i FRD.

Kliko per me shume info

“Situata politike e rënduar, gjendja e institucioneve shumë problematike dhe ka një detyrë për ata që janë në krye të institucioneve.
Nuk mjafton që ti konsumojnë bisedat në zyra por ka një detyrë shumë të madhe dhe kjo është detyrimi për transparencë publike. Dhe të mos na fusin në turbulenca të panevojshme për të prishur raporte edhe me vende të cilat janë jetike për fatin e Shqipërisë” – u shpreh Bamir Topi.

2 COMMENTS

  1. Si gjithmone shoku Bamir se mish as peshk. O shoku bamirrrrr a e ke ngrejt ndonjehere zerin per cka ka ndodh ne keto 4 vite? Ik e bej aleance me e-dramen. Ti duhet te jesh nder politikanet politikanet e pare qe duhet te veshesh rrobat me viza.

  2. A ke kriju aleancë me Nderin e Qytetërimit Botëror (Edvin Rama) dhe kërkon të mos prishim mardhëniet me Turpin e Qytetërimit Botëror (Donald Trump)? Po a nuk ishte Rama që deklaroi se po fitoi Trump do prishim mardhëniet? Po a ke ndonjë linjë në qënien tënde politike përveç ndonjë kocke që pret të ta hedhë ndokush ndër dhëmbë? A je me Ramën apo me USA-n e Trump? Pjesa më e fëlliqur e politikës shqiptare,shpikja më fatkeqe e Sali Berishës

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here