Shpërthen “Kurir-i serb”: Hashim Thaçi po rekruton njerëz për luftë

Gazeta serbe “Kurir” ka provokuar sërish me një artikull të botuar në versionin print dhe në internet ku pretendon se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka në plan formimin sa më shpejt të ushtrisë së Kosovës dhe rekrutimin e të rinjve.Kurir shkruan se Thaçi ka urdhëruar që menjëherë të bëhet një listë e të gjithë shqiptarëve që mund të bartin armë.

“Ky është provokim për Serbinë”- vazhdon shkrimi i kësaj gazete që pas tensioneve Serbi – Kosovë ka publikuar disa artikuj kundër qeverisë së Kosovës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vizita e Vuçiç në Kosovë, ja kushti që i ka vendosur qeveria

Aleksandër Vuçiç sipas vendimit të qeverisë së Kosovës mund t’a vizitojë vendin, por ...