Tersi i Arlind Ajetit, shënon gol dhe autogol

Mbrojtesi i kombetares shqiptare Arlind Ajetin fati i keq po e ndjek nga pas. Ai luajti si titullar në sfidën Torino – Pescara, e fituar nga skuadra e tij 5-3.

Ajeti shënoi golin e dytë për Torinon që dominoi të gjithë lojën. U duk sikur Ajeti shpagoi gabimin e një javë më parë teksa nuk e ktheu topin si duhet në portë duke u ndëshkuar edhe më gol.

Kjo ndodhi edhe me shqiptarin që pasi ekipi i tij ishte në avantazh me 5 gola i dhuroi kurajo skuadrës mike duke shënuar një autogol.

Ajeti ishte në markim trup me trup dhe pikërisht kjo i humbi ekuilibrin. Topi i ngeci nëpër këmbë dhe shoi në rrjetën e Joe Hart.

Arlind Ajeti është vlerësuar në ndeshjen e sotme për dëshirën e treguar për të vënë veten në pozicion të rëndësishëm në ekip, por tersi e ndoqi edhe këtë herë.

Kjo nuk ndikoi në fitoren e skuadrës së tij, por me siguri, Ajeti nuk do të shihet me sy të mirë për një kohë të gjatë nga portieri Joe Hart.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Fatos Lubonja “sherr” me Andi Bushatin, përplas shishen e ujit dhe ofendon: Ti qenke idiot!

Analistin Fatos Lubonja duket se nuk e kanë mbajtur nervat mbrëmjen e ...