Të shtëna me armë tek Liqeni? Policia e Tiranës: Ja e vërteta

Policia ka sqaruar mbremjen e te enjtes ngjarjen e ndodhur tek Liqeni Artificial duke mohuar lajmin e dhene nga disa media per te shtena me arme atje.

Deklarata e policise:
Lidhur me publikimin për të shtëna me armë në zonë e liqenit Artificial sqarojmë se :

Kliko per me shume info

Në afërsi të një bar – kafe rrugës që të çon te liqenit artificial Tiranë , ka ndodhur një konflikt për motive të dobëta midis shtetasve A. P , 46 vjeç i ( proçeduar më parë për shkatërrim prone)dhe shtetasve E.V dhe Y.Gj .

Theksoj se konflikti mes këtyre shtetasve ka ndodhur për motive të dobëta dhe gjatë përleshjes nuk janë përdorur sende të forta apo armë por ka pasur vetëm konfrontime fizike midis tyre.

Shtetasi A.P i demtuar në kokë nga qëllimi me grusht po merr mjekim në S.Q.U,dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Dyshohet se autorët njihen me të dëmtuarin dhe aktualisht janë shoqëruar pranë Komisariatit numër 2 Tiranë, për veprime të metejshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here