Protesta më 18 shkurt/ “Do rrethojmë kryeministrinë, s’shkulemi nga sheshi deri sa ti rrëzojmë”

Gjatë një takimi në lidhje me protestën e 18 shkurtit, kreu i Aleancës Kuqezi, Kreshnik Spahiu paralajmëroi se Tirana do të jetë në zjarr dhe se në zgjedhje do të shkohet pa Ramën kryeministër.

Spahiu tha se Rama nuk është më i vështirë për t’u rrëzuar sesa Enver Hoxha dhe Ramiz Alia.

“Ky është pushteti i dashnoreve. Të gjithë e dinë se kanë mbushur me femra, ndaj boll më t’i rrëzojmë”,- tha ai.

Më tej, Spahiu tha se: “Do të rrethojmë kryeministrinë 30 ditë, të mos shkulemi nga sheshi deri sa t’i rrëzojmë. Kjo e 18 shkurtit është një Lëvizje popullore, mos ejani me flamuj partish sepse kemi flamurin tonë kombëtar”,- tha ai më tej.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Çfarë po ndodh në Vlorë?! Mbi 20 djem të mbytur në pak muaj…!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ngritur alarmin në lidhje me të rinjtë e ...