I dënuar me burgim të përjetshëm në Greqi, shkodrani shpallet i pafajshëm pas 7 vitesh burg

Bëhet fjalë për shqiptarin nga Shkodra, Nikolin Margjokaj, i dënuar në vitin 2010 nga Gjykata e Athinës me burg të përjetshëm për një vrasje. Mrekullia i ndodhi Margjokajt sot, pas 7 vitesh vuajtje dënimi ai u shpall i pafajshëm.

Ajo që e burgosi Nikolin Margjokajn ishte ngjarja e ndodhur në rrethana të dyshimta në majin e vitit 2010, ku një person mbeti i vrarë me armë zjarri nga një aksion vjedhjeje.

I dyshuari kryesor ishte Margjokaj pasi policia i gjeti shqiptarit një koment në Facebook ku i shkruante ish të dashurës së viktimës: “Thuaj kur ta takoj unë vërtetë do të jetë dita e fundit për të”. Kjo ishte prova më e fortë ku u mbështet policia greke për dënimin e të riut.

Ditën e sotme në Gjykatën e Apelit, trupi gjykues vendosi të tërheqë vendimin për Nikolin Gjokaj si shkak i mungesës së provave konkrete.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I gjenden 1.3 kg kanabis dhe 8550 fara në banesë, arrestohet 37- vjeçari nga Lushnja (Foto)

Policia e Lushnjes ka arrestuar një 37-vjeçar pasi në banesën e tij ...