Shpërthim në minierën e Bulqizës, plagosen tre minatorë kinezë

Një shpërthim gazi ka ndodhur në minierën e Bulqizës dhe informacionet e fundit për disa të plagosur.

Shpërthimi i gazit metan ndodhi në nivelin e 16-të dhe tre punëtorë kinezë janë dërguar në spitalin e Bulqizës.

Mesohet se shperthimi ka ndodhur ne nje ambient pune ku kane qene se paku dhjete punetore. Deri tani mesohet se tre persona jane derguar ne spital.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Mashtronte njerëzit duke iu premtuar punë, zbulohet e reja nga Elbasani

Një 28-vjeçare është arrestuar nga policia e Elbasani pasi akuzohet për mashtrim. ...