Shkarkimi i Manjanit, reagon Rama: Detyra e një ministri është të bëjë detyrën!

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin “Tonight” në “Ora News” ka folur edhe për shkarkimin nga detyra të ministrit Ylli Manjani. Ai tha se detyra e ministrit është të bëjë detyrën dhe jo të bëjë kritikën apo oponencën.

“Detyra e ministrit është të bëjë detyrën dhe jo të bëjë kritikën e qeverisë apo oponencën. Ne do të çojmë përpara reformat tona strategjike me këtë qeveri dhe besoj se ministri i ri i Drejtësisë do të bëjë shumë punë”, tha Rama. I pyetur për deklaratën e fundit të Vasilit për Policinë e Shtetit, kreu i qeverisë nënvizoi se beson te një punë e mirë e ministrit të sapozgjedhur.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. Detyra e nje ministri eshte te tregoje te verteten zoti kryeminister.
    Mjere ai qe zbulon sekretet tuaja se e zhdukni nga faqja e dheut

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shpërthen Paloka: LSI duhet të largohet nga Rama që të shpëtojë veten

Një thirrje vjen nga Edi Paloka për LSI-në. Në ditën e 33 ...