Sherr me thika në Gjirokastër, adoleshenti plagos babë e bir

Një adoleshent në Gjirokastër është prangosur gjatë ditës së sotme, pasi akuzohet për plagosjen e dy personave, babë e bir. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në lagjen “18 Shtatori” të qytetit jugor, ku fillimisht ka pasur një sherr mes 16-vjeçarit me inicialet N.K dhe 17-vjeçarit me inicialet Xh.D. Në momentin që dy të rinjtë kanë qenë duke u konfliktuar, babai i 17-vjeçarit ka ndërhyrë për t’i ndarë.

LEXO EDHE:  Sekestrohet droga në makinën e efektivit të policisë në Tiranë, një i arrestuar

Mirëpo, 16-vjeçari ka nxjerrë një thikë dhe ka qëlluar të dy personat me lidhje gjaku ndërmjet njëri-tjetrit. Në të tilla kushte, 17-vjeçari Xh.D dhe babai i tij A.D, 45 vjeç janë dërguar me urgjencë në spitalin e Gjirokastrës për të marrë ndihmën mjekësore. Për fat të mirë, ata ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Qeveria ul tarifën për kuksianët: Paguani 3 euro sa herë të kaloni në Rrugën e Kombit
Kliko per me shume info

Policia ka nisur hetimet për këtë ngjarje të rëndë. Materialet në ngarkim të 16-vjeçarit N.K i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale: “Vrasje e mbetur në tentativë”.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here