Seks gjatë masazhit, arrestohet pronarja e qendrës estetike me tre klientë në Tiranë

Nje qender estetike ishte kthyer ne baze prostitucioni ne Tirane. Policia tha se ka arrestuar pronaren e qendres dhe ka proceduar disakliente dhe vajza qe kryenin prostitucion aty.
“Shfrytëzonte ambjentet e SPA (qendër estetike , masazh )për prostitucion, arrestohet 1 shtetase, proçedohen 5 shtetas të tjerë në gjëndje të lirë”, thekson policia.

Sipas saj, më datë 10.02.2017 Specialistët e Sektorit të Trafiqeve pranë Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë kanë bërë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetases:

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë në Kukës, fëmija niset me helikopter drejt Tiranës
Kliko per me shume info

-E. I,38 vjeçe, banuese në Tiranë, (pronare e ambjentit të SPA)

Si dhe ndiqen në gjëndje të lirë shtetasit:

-A. B, 21 vjeçe, banuese në Tiranë, (punëtore)

-V. Ç., 14 vjeçe, banuese në Tiranë, (punëtore)

-B. D., 42 vjeçe, banuese në Tiranë.

-M. I., 32 vjeç, shtetas turk, banues Tiranë(klient)

-G. R., 40 vjeç, banues në Tiranë (klient)

LEXO EDHE:  Mogherini mbyll turin ballkanik: Shqipëria e Maqedonia kanë rast të mirë për integrim

-R.G., 30 vjeç,shtetas turk (klient)

Arrestimi i kësaj shtetaseje u bë pasi nga informacionet e marra në rrugë operative në ambjentet e një Qendre estetike, ku një shërbim ishte dhe masazhi dyshohej se këtë ambjent e përdornin përveç shërbimeve të masazhit por edhe të ushtrohej prostitucion kundrejt pagesave ekstra masazhit.

Shtetësja I. E , pronarja e kësaj qendre dyshohet se organizonte punën në kamuflimin e masazheve ku kishte si objekt pune dhe marrdhënien seksuale në forma të ndryshme ndërmjet punonjësve dhe klienteve, aktivitet ky që ushtrohej që prej 8 muajsh, ku dhomat ishin përshtatur si qëndër masazhi.

LEXO EDHE:  Gjyqi i 11 kuksianëve, policia "blindon" gjykatën e Apelit Shkodër, nis protesta

Materialet i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprat penale të “Shfrytëzim prostitucioni dhe mbajtje të ambientit për prostitucion” parashikuar nga Nenet 114dhe 115 të Kodit Penal.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here