Këngëtari i mirënjohur i skenës shqiptare i pranishëm në seancën gjyqësore të Haradinaj

Ramush Haradinaj është përpara gjykatës së Francës, ku pret të marrë vendimin përfundimtar. Pas arrestimit të tij në Francë, shumë kosovarë kanë dal në krahë të tij, ndër të cilëve është dhe i mirënjohuri, Meda. Haradinaj u lirua me kusht ndërsa sot është paraqitur para gjykatës në Francë për t’u përballur me kërkesën e Serbisë për ekstradim.
Ndër personat e pranishëm në sallën e gjykatës është edhe Meda.
Këngëtari edhe më parë kishte bërë thirrje për të protestuar për lirimin e Ramush Haradinajt.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

NATO e SHBA bisedojnë për Kosovën

Në kuadër të bisedimeve për luftën kundër terrorizmit dhe misionit të NATO-s ...