Përfundon seanca për Haradinajn, ja cfarë vendosi gjykata franceze

Seanca e paralajmëruar për liderin e AAK-së Ramush Haradinaj, në orën 11 në Colmar të Francës, tashmë ka përfunduar.

Avokati I Haradinajt, Arianit Koci ka konfirmuar në rrjetin social facebook “ lënda e sajuar dhe e motivuar politikisht nga ana e Serbisë, sot i është dorëzuar Haradinaj dhe mbrotjes”.

Ai tha se seanca për shqyrtimin e lëndës ekstraduese mbahet me datën 9 Shkurt 2017.  “Asgjë nuk e ndal! Liberté, égalité, fraternité”, ka thënë Koci.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vizita e Vuçiç në Kosovë, ja kushti që i ka vendosur qeveria

Aleksandër Vuçiç sipas vendimit të qeverisë së Kosovës mund t’a vizitojë vendin, por ...