Rusia paralajmëron e frikësuar: E ardhmja e Trump? Mund të vritet, ose…

Rusia e frikësuar flet për të ardhmen e Trump. Burime të brendshme të Kremlinit për revistën “Foreign Policy”, duke shprehur shqetësmin se Trump mund të vritet ose të rrëzohet me forcë përpara se mandati i tij të mund të përfundojë.
Administrata Trump është kritikuar për lidhjet e saj me Kremlinin dhe presidentin rus, Vladimir Putin, shkruan “International Business Times”.
“Kremlini është krejtësisht i vetëdijshëm se demokratët duan ta përdorin Rusinë për të diskredituar dhe fajësuar Trump, ndërsa elitat republikanë duan të përdorin Rusinë për të ulur disiplinën e Donald Trump.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapen në flagrancë me kokainë të fshehur në banane, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia spanjolle pasi dyshohet se transportonin një ...