Romë, cifti i shqiptarëve kapet me 11 kg kokainë në makinë

Një çift shqiptar u arrestua nga policia italiane pasi u kap me 11 kg kokainë në automjet.

Të rinjtë e moshës 18 dhe 25 vjeç, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur, u arrestuan në Romë, pasi u ndaluan nga policia teksa ishin duke udhëtuar me makinë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjet, atyre iu gjet sasia e lëndës narkotike e ndarë në 10 pako me 1.1 kg secila.

Ka qene një patrullë e policisë italiane ndaloi automjetin e çiftit shqiptar në një rrugë në Romë.

Në momentin e ndalimit ata janë treguar të paduruar përpara policisë dhe nga këtu kanë lindur dyshimet se diçka po fshihnin. Ata kanë dhënë përgjigje të pamjaftueshme mbi arsyet e vizitës në kryeqytetin italian.

Pas kontrolleve të mëtejshme në automjet u gjet edhe sasia e lëndës narkotike prej 10 kg. Ata u shoqëruan në komisariatin e policisë së Romës me akuzën e trafikut të lëndëve narkotike.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rrëfehet Fatos Klosi: Ja çfarë di unë mbi vrasjen e Azem Hajdarit…!

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror Fatos Klosi, flet lidhur me vrasjen e ...