Këto janë 3 risitë “e pabesueshme” që do të sjellë iPhone 8

Tre iPhone-ët e rinj që do të lansohen këtë vit do të kenë mbushës pa tela, pra do të karikohen përmes valëve WIFI.
Gjithashtu njëri prej këtyre tre modeleve do të përdor ekranin OLED, i cili do të furnizohet nga Samsung.

Ky model, i cili thuhet se do të jetë iPhone 8, do të ketë edhe një skaner të bebëzës së syrit, tipar ky që së pari është parë në Galaxy Note 7.

Kompanitë që ndërtojnë pjesët e iPhone do të fillojnë të dërgojnë pjesët e tyre për prodhimin e gjeneratës së re të pajisjes gjatë fundit të tremujorit të parë.

Pajisjet e reja iPhone pritet të lansohen në shtator të këtij viti.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Testet bërthamore, dalin videot që SHBA do të donte të mos publikoheshin kurrë

Testet bërthamore të drejtuara nga amerikanët gjatë viteve 1945 dhe 1962 do ...