Renea kontroll disa banesave në Elbasan për grabitjen në Rinas

Hetimet dhe kërkimet e policisë për grabitjen në Rinas, kanë nisur dhe në Elbasan. Operacioni është zhvilluar në lagjen “5 maji” në afërsi të parkut Rinia natën e shkuar. Objekt i kontrollit të imtësishëm ka qenë një apartament në bllokun e pallateve aty pranë.
Burime për infoelbasani.al bënë me dije se kontrollet janë ushtruar në kuadër të operacionit të gjërë që ka ndërmarrë policia në disa qytete të vendit.
Në Elbasan policia ka nën survejim 3 shtetas që dyshohet se kanë lidhje me grabitjen që u krye në Rinas.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Prokurori: 20–vjeçari italian nuk u vra nga shqiptarët…!

Ne ndryshim nga sa u raportua deri më tani nga mediat italiane, ...