Rëndohet marrëdhënia Shqipëri- Greqi, emigrantët shqiptarë nuk lejohen të kalojnë kufirin

Marrëdhënia Shqipëri- Greqi është drejtë shkatërrimit. Të paktën kështu duket, pas kthimit të emigrantëve shqiptarë në kufi. Mësohet se kufirin e kalojnë vetëm emigrantët me dokumenta të rregullta. Ndërsa ata të cilët tentojnë të kalojnë kufirin me pasaportë nuk lejohen.
Nga ana e tyre qytetarët pohojnë se edhe pse i kanë pasur të gjitha dokumentet e nevojshme ata nuk janë lejuar nga pala greke që të kalojnë kufirin.
Edhe pse fluksi nuk është i njëjtë si disa muaj më parë sërish numri i të kthyerve e kap shifrën e 30-40 personave në ditë.
Është e disata herë që shqiptarët pengohen nga autoritetet kufitare të Greqisë për të kaluar në territorin Helen.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. konsvingeri Burg

    Viti 2017 shqiptaret vuajn te kalojn kufijt e shtet fqinj sepse shteti jon ka marr fund dhe se respekton as nje shtet ne rajon…. sepse pushtetaret tan nuk e kan mendjen ke populli po e kan mendjen me vjeth sa me shum e me shum… dhe populli jon vuan neper kufijet e e greqis e te italis sepse nuk ngret nje qeverritart e te ngrej zerin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Emrat e tre shqiptarëve që grabisnin vilat e pasanikëve italianë

Policia italiane ne Genoa ka bërë arrestimin e 3 shqiptarëve të akuzuar ...