Reali Madrid fiton në transfertë me Osasuna-n

Real Madridi i Zinedin Zidane arriti të rrëmbejë 3 pikët nga ndeshja në transfertë me Osasunën, duke fituar me rezultatin 3-1.

Ronaldo hapi serinë e golave për Realin në minutën e 24 të takimit, por 11 minuta më pas Leon shënoi golin e barazimit.
Mirëpo Reali u tregua kërkues dhe shënoi edhe dy gola me Isco she Vasquez, duke vulosur rezultatin në 3-1.
Kjo fitore bën që Reali të kalojë sërish në vendin e parë me një pikë më shumë se Barcelona.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Fishekzjarrët në ndeshjen Itali –Shqipëri, policia italiane nis arrestimet

Pas trazirave, vijne arrestimet. Një tifoz shqiptar është arrestuar nga DIGOS, polica ...