Çfarë po diskutojnë në kafe Rama me Thaçin dhe Pacollin?

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas përfundimit të seancës solemne për nder të përvjetorit të nëntë të Pavarësisë së Kosovës, ka dalë në një kafe me kryeministrin shqiptar, Edi Ramën, ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi si dhe me ish-presidentin Behgjet Pacolli.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas seancës solemne për 9 vjetorin e pavarësisë të Kosovës, ka deklaruar se kjo ditë duhet të konsiderohet si ditë e bekuar për shqiptarët, serbët dhe gjithë të tjerët që jetojnë në Kosovë.

Rama tha se Kosova po tregon se është një shembull i bashkëjetesës harmonike mes të tjerëve dhe po dëshmon se kjo jo vetëm që është e dëshirueshme por edhe e mundur.

Rama gjatë urimit për përvjetorin e pavarësisë të të gjithë qytetarëve uroi kthimin sa më parë në shtëpi të Ramush Haradinajt, duke thënë se pa praninë e tij, kjo ditë ka një mungesë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Plan për vrasje politike/ Zbulohet lista e zezë me ministra, deputetë e gazetarë në Kosovë e Maqedoni

Ministra, deputetë, politikanë e gazetarë, madje edhe Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ...