Gazetari e quajti Putinin vrasës, Kremlini shpërthen kundër “Fox News”

“Putin është vrasës”- ky ka qenë komenti i një gazetari të Fox News që ka tronditur Kremlinin.

Kremlini e quan të “papranueshëm” komentin e gazetarit dhe thekson se ai duhet të kërkojë falje. Gazetari e bëri këtë koment gjatë një interviste me presidentin e SHBA-së Donald Trump, ku e pyeti këtë të fundit se cfarë mendimi ka për Putin.

Kremlini thotë se fjalë të tilla janë fyerje dhe të papranueshme.

“Fjalë të tilla nga kompania Fox TV ne i konsiderojnë të papranueshme dhe fyese, dhe sinqerisht duke folur, ne do të preferonim për të marrë një falje nga ky kanal për ta respektuar më tej si TV ” tha zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov në një konferencë më gazetarë.

 

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rritet numri i viktimave nga sulmi terrorist ne Londer

Ka shkuar në 5 numri i viktimave nga sulmi në Londër. Një ...