PSG mposht Barçën, plas ironia me Ibrahimovicin

Futbollisti Zlatan Ibrahimoviç është një nga sulmuesit më të mirë dhe ka luajtur për klubet më të mira evropiane, por nuk ia ka dalë asnjëherë të fitojë Ligën e Kampionëve.

Ka mjaftuar fitorja spektakolare e Paris Saint Germain, 4-0 ndaj Barcelonës, që në rrjetet sociale të fillojë ironia me sulmuesin suedez.

Kliko per me shume info

Pavarësisht se Ibra e ka kërkuar me çdo kusht fitoren e Ligës së kampionëve, fati ka qenë shumë ironik me të sepse 2 klube kanë fituar trofeun menjëherë pasi është larguar sulmuesi suedez, Interi më 2010-ën dhe pikërisht Barcelona më 2011-ën.

LEXO EDHE:  Besart Berisha i pamëshirshëm, sërish gol

Ky fakt nuk i ka shpëtuar tifozëve të futbollit, të cilët menjëherë kanë filluar të tallen me fatin e suedezit, ndërsa tifozët e PSG-së kanë nisur të ëndërrojnë.

Ibrahimoviç la Parisin këtë sezon, për tu bashkuar me Manchester United dhe francezët urojnë që ironia e fatit të suedezit të përsëritet.

Por a do të ketë një herë të tretë……

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here