Policia e Tiranës i jep leje për 4 orë, PD nuk ka përcaktuar mbylljen e protestës

Burime nga Policia e Tiranës njoftoi diten e sotme se i është dhënë leje PD-së për të zhvilluar protestën nga ora 12:00-16:00.
Behet me dije se PD  në kërkesën e saj nuk ka përcaktuar orarin e mbylljes së protestës por vetëm të fillimit. Koha e  nisjes se protestes mesohet se eshte ora 12:00
Policia e Tiranës deklaroi nderkohe se së shpejti do publikoje dhe planin e masave për të siguruar mbarëvajtjen e protestës si dhe do të publikojë rrugët që bllokohen gjatë ditës së shtunë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here