Protesta, Basha mesazh të fortë qytetarëve: Pse ka frikë Qeveria

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka dalë me një mesazh të fortë drejtuar qytetarëve dhe një sinjalizim të prerë për qeverinë.

Basha thotë se protesta e nesërme është kundër varfërisë, keqqeverisjes dhe kundër padrejtësisë.

Postimi i Lulzim Bashës:

Protesta e nesërme është bashkimi me i madh i qytetarëve kundër padrejtësise, kundër keqqeverisjes, kundër varfërisë.

Nesër do të marrin pjesë të gjithë qytetarët, gra, burra, të reja, të rinj, pensionistë, familjarë, studente, gjimnaziste dhe intelektuale, njerez te artit, kultures e sportit, te papune e sipermarres, fermere dhe punetore.

Nga ky bashkim i madh kane frike vetem ata qe duan ti mbajne shqiptaret te nenshtruar. Ndaj kane filluar te shpifin e të gënjejne për protestën.

Mos i besoni tamtamet e qeverisë, mos i besoni ata që kanë katër vjet që ju gënjejnë për punësimin, për shëndetësinë falas, për mirëqenien tuaj.

Ejani në protestë bashkë me familjarët tuaj, siç do bëjmë të gjithë. Forca jonë nuk është dhuna, por bashkimi, kurajo dhe ëndrrat që kemi për të ardhmen. #NgrihemiBashkë nesër më #18Shkurt.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I riu i tregon kryeministrit ç’duhet të bëjë, Rama i kontrollon Facebook-un dhe ja ç’i thotë

Nje djale i ri i quajtur Kristiano i ka kërkuar Ramës që ...