Policia greke kap të kërkuarin për vrasje nga Interpoli shqiptar

Një 55-vjeçar shqiptar i shpallur në kërkim prej Interpol Tiranës, u arrestua nga forcat greke të rendit në zonën e Kozanit në Greqinë Veriore.

Sipas burimeve te policisë, 55-vjeçari, emri i të cilit nuk bëhet publik për monentin, rezultoi të kishte kaluar në këmbë nëpërmjet kufirit të gjelbër që lidh Shqipërinë me Greqinë në afërsi të Kapshticës.

LEXO EDHE:  Bllokimi i 15 patentave për katër orë në Tiranë
Kliko per me shume info

Policët grekë, që dyshonin për pjesëmarrjen e tij në trafik droge, e ndaluan dhe pasi bënë verifikimet në sistemin e Interpolit, rezultoi se ai ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet shqiptare, për akuzën e vrasjes me paramendim.

Shqiptari thuhet se u dërgua në Gjykatën e Kozanit, ku u vendos nisja e procedurave të ekstradimit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here