Policia franceze parandalon sulmin terrorist

Një sulm terrorist në tokën franceze është parandaluar me arrestimin e katër personave të dyshuar në qytetin Montepellier, tha ministri i Brendshëm i Francës, Bruno Le Roux.

Tre burra dhe një vajzë 16 vjeçe janë gjetur me materiale për bërjen e bombave gjatë bastisjes së policisë në një aparatment.

Kliko per me shume info

Policia antiterroriste tha se ka gjetur eksplozivë të bërë në shtëpi, të ngjashëm me ata që janë përdorur në sulmet terroriste në Paris, në nëntor të vitit 2015.

LEXO EDHE:  Avionët turq rrethojnë helikopterin e Kryeministrit Tsipras

Raportohet se vajza ka bërë deklarata xhihadiste online.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here