Plas grushti, rrahje si kjo mes deputetëve nuk keni parë

Një rrahje masive në parlamentin e Afrikës së Jugut ka ndodhur gjatë një seance parlamentare ditën e djeshme. Incidenti ndodhi pasi opozita ofendoi presidentin Jacob Zuma duke i thënë “faqezi”.

Sipas opozitës ai akuzohej për korrupsion pas i gjithë vendi ishte “kalbur deri në palcë”. Përleshja ishte e rëndë saqë u bë e mundur ndërhyrja e rojeve të sigurisë. Këta të fundit u grushtuan nga disa anëtarë të opozitës gjatë kohës që ata u munduan të qetësonin situatën.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Drogë, pije alkolike dhe seks, ja festa e çmendur e studentëve pranë policëve(Foto +16)

Pushimet verore kanë nisur në SHBA dhe Meksikë, bashkë me këtë stinë ...