Plagoset me armë zjarri i riu në Kavajë, në pranga autori

Një konflikt banal në Kavajë ka përfunduar me plagosjen e një të riu me armë zjarri. Ngjarja ndodhi sot, rreth orës 09:25, në rrugën “Andi Dervishi”.

Burime zyrtare njoftuan se i plagosur me armë zjarri mbeti shtetasi me inicialet A. K., 30 vjeç, i cili u dërgua në spital jashtë rrezikut për jetën. Fill pas ngjarjes, specialistët e Komisariatit të Kavajës kanë bërë të mundur identifikimin dhe kapje në flagrancë të autorit të dyshuar, Eduart Kollcaku, 34 vjeç.

Të njëjtat burime theksuan se në cilësinë e provës materiale është sekuestruar një armë zjarri pistoletë, tip “TT”, model 56, me një krehër dhe 3 fishekë. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.
(Foto ilustruese)

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rrëfimi/ Trafiku i armëve Serbi-Shqipëri-Greqi, ja çfarë tha gjermanja nga burgu

Një rrëfim është bërë nga gjermanja për trafikimin e armëvë të linjës ...