Parashikimi i motit për sot, ndryshojnë temperaturat

Levizshmeria e masave me origjinë perëndimore-jugperëndimore do të bëjë që vendi ynë të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta pothuajse gjatë gjithë paradites.

Më të dendura vranësirat do të paraqiten në zonat veriore duke rrezikuar reshje të dobëta e lokale.

Kliko per me shume info

Parashikohet që edhe pasditja të vijojë me të njëjtat kushte atmosferike duke bërë që i gjithë territori i vendit të dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të herë pas hershme.

LEXO EDHE:  Arrestimi i të riut në Dibër,dhunon të dashurën 18 vjecare

Temperaturat e ajrit do të pësojnë sërish rritje në të dy vlerat ekstremale të ditës.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 20 km/h nga drejtimi jugperëndimor, kjo do të bëjë që në det të gjenerohet dallgëzim 3 ballë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here