Njihuni me ‘’armikun’’ e celulitit, tashmë dhe në kushte shtëpie

Një ndër problemet më të mëdha femërore është celuliti. Shmangia e tyre është e pamundur, por mund të ‘’kurohen’’. Portali MyHelathyFoodTips ofron zgjidhjen. Tashmë në kushte shtëpiake, njihuni me recetën:

Përbërësit:
– një lugë vaj ulliri,
– një lugë xhel aloe vera,
– një lugë të bluar kokrrash gruri të mbirë.
Përgatitja:
Përzieni që të tre përbërësit në një enë. Para përdorimit, lëkurën pastrojeni mirë, pastaj lyeni me përzierje zonën e përfshirë nga strijat.
Lëreni të veprojë 20 minuta, pastaj hiqeni me peshqir të njomur.
Kjo përzierje do të t’ju ndihmojë edhe nëse keni ndonjë vragë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. vritet nje femije nga i ati

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ja arësyet përse meshkujt paguajnë për seks?

Prostitucioni ka shënuar rritje nga dekada e fundit, por, meshkujt që e ...