Ngjarje tragjike në Itali, aksidentohen për vdekje 2 vajza shqiptare dhe 2 italianë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku pas një aksidenti automobilistik, kanë mbetur të vdekur 4 persona. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në komunën e Guidonës, afër Romës. Mediat italiane raportojnë se në mjetin e aksidentuar udhëtonin 4 të rinjtë, 2 shqiptare dhe 2 italianë.
Po ashtu, mediat raportojnë se shqiptarët që humbën jetën janë identifikuar; Xhesika G. 19 vjeçe dhe Ambra S. 18 vjeçe. Vajzat ndodheshin në sediljen e pasme të automjetit, ndërsa dy djemtë, Federico B. 18 vjeç dhe Riçardo M. 19 vjeç para. Nga të dhënat paraprake, dyshohet se shkak i aksidentit tragjik është bërë shpejtësia.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Plagosën 38-vjeçarin në Elbasan, identifikohen autorët e atentatit

Policia e Elbasanit ka shpallur në kërkim tre autorët e dyshuar për ...