E merr në makinë, 30-vjeçari tenton të përdhunojë shoqen e gruas në Durrës

Policia e Durrësit ka arrestuar një 30-vjeçar pas denoncimit të bërë nga bashkëshortja me iniciale A.L. 23 vjeçe, dhe një shoqe e saj për dhunë.

Ai është Nik Lila, një emër i njohur për blutë e qytetit bregdetar pasi ka qenë i dënuar më parë për dhunë në familje.

Bashkëshortja e tij, me të cilën është në proces divorci dhe shoqja e saj, thanë në Polici se janë dhunuar nga 30-vjeçari.

Një ditë më parë, 30-vjeçari ka marrë në makinë shoqen e bashkëshortes, shtetasen me iniciale XH.M 22-vjece dhe duke e kërcënuar e ka çuar në sektorin Rinia. Aty ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale pa dëshirën e saj.

Mbi 30-vjeçarin rëndojnë akuzat e dhunës në familje, dëmtime të tjera me dashje, si dhe heqja e paligjshme e lirisë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dekriminalizimi, hapen 40 dosje të reja, në hetim edhe një zyrtar i lartë

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar 40 procedime penale për zyrtarë të ndryshëm ...