Do të ekstradohet në Serbi? Thaçi: Ja ç’do të ndodhë me Ramush Haradinaj

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i ftuar në “Klan Kosova”, veç situatës aktuale në Kosovë dhe tensioneve me Serbinë ka treguar se çfarë do ndodhë me kreun e AAK-së Ramush Haradinaj.

“Haradinaj do të kthehet në familje. Nuk do të ekstradohet në Serbi. Me 11 shkurt do të kthehet në shtëpi”,-ka thënë më bindje të plotë presidenti i Kosovës duke theksuar se informacionin e ka nga burime të sigurta.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gruevski bënë thirrje për mobilizim kundër ligjit për gjuhën shqipe

Lideri I VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, përmes një statusi në faqen e tij ...