Isa Mustafa: Haradinaj, peng i shtetit që kreu krime e masakra në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se me keqardhje e ka pritur zvarritjen e vendimit i cili, siç ka thënë do të mundësonte kthimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj nga Franca në Kosovë.
Ky është postimi i plotë i Mustafës:

Të dashur miq,

Kliko per me shume info

Me keqardhje pritëm zvarritjen e vendimit i cili do të mundësonte kthimin e ish-Kryeministrit të Kosovës dhe Kryetar i AAK-së, z. Ramush Haradinaj nga Franca në Kosovë. Ironia qëndron në faktin se ky proces po bëhet peng i shtetit mbi të cilin bie përgjegjësia për krimet dhe masakrat në Kosovë. Jam shumë i bindur se së shpejti do të rikonfirmohet e drejta, dhe z. Haradinaj do të triumfojë mbi padrejtësitë që po i bëhen edhe me këtë zvarritje. IM

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here