Parashikimi i motit për ditën e sotme, vranësira dhe shira të lehtë

Masat ajrore të ngrohta që vijnë nga oqeani Atlantik do të kushtëzojnë në vendin tonë mot me vranësira.

Pjesa e dytë e ditës do të mbetet nën dominimin e vranësirave dhe shirave të lehtë në të gjithë territorin e vendin, por sërish më të përqendruara shirat do të jenë në zonat veriore dhe qendrore.

Temperaturat e ajrit do të jenë relativisht të larta në të dy vlerat ekstremale të ditës.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det duke arritur shpejtësinë 25 km/h nga drejtimi Jugor dhe Jugperëndimor, për pasojë në det do të gjenerohet dallgëzim 3 ballë.

Temperaturat parashikohen të jenë:

Vendet malore -1° /6°C

Vendet e ulta 2° /15°C

Vendet bregdetare 4° /15°C

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Prokurori: 20–vjeçari italian nuk u vra nga shqiptarët…!

Ne ndryshim nga sa u raportua deri më tani nga mediat italiane, ...