Moti i keq dhe erëra të forta, pezullohet lundrimi në Vlorë

Moti i keq me erëra të forta ka përfshirë gjithë vendin, duke sjellë probleme në portin e Vlorës. Mësohet se në tragetet e linjës Vlorë-Brindisi kanë dalë në radë si pasojë e dallgëve, anijet e peshkimit janë pezulluar.
Dallgët kapin një lartësi 6-7 balle ne det te hapur dhe 5-6 ballë brenda gjirit.
Ankorimi i trageteve pritet të bëhet në orët e pasdites, pas rënies së detit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Spitali privat reklamon: Përqafoje Jetën. Qytetari: Kuletën, aty hyn me rroba e del pa brekë!

Një qytetar ka reaguar në mënyrë shumë ironike ndaj reklamës së Spitalit ...