Gjenden të vdekur 3 kinezët në minierën e Bulqizës

Pas gjashtë ditësh kërkime, janë nxjerrë të vdekur nga miniera e Bulqizës 3 minatorët kinezë. Minatorët u bllokuan në nivelin 21 të minierës të shtunën për shkak të shpërthimit të gazit.

Trupat e tyre pritet të nxirren rreth orës 11:00.

Për ngjarjen ka pasur një interesim të herë pas hershëm edhe të ambasadës kineze si dhe ishin angazhuar një numër i madh forcash për gjetjen e tre minatorëve që fatkeqësisht humbën jetën.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Erion Veliaj ka një kërkesë për qytetarët e Tiranës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ditën e nesërme (E diel) ...