Milani në krizë të thellë, katër humbje radhazi

Skuadra e Milani po mësohet me humbjet ne nje krize te thelle. Kuqezinjtë pësuan disfatën e katërt radhazi në Serinë A, pasi u mundën nga Sampdoria në San Siro me rezultatin 0-1.

Kështu, pas humbjeve me Napolin, Juventusin, Udinezen dhe Sampdorian, skuadra e drejtuar nga Vincenzo Montella e sheh të vështirë një vend në Evropë për sezonin e ardhshëm, duke qenë se për momentin renditet në vendin e tetë të klasifikimit.

Edhe pse pati zotërimin e topit, Milani nuk arriti të konkretizonte rastet e pakta për shënim, ndërsa nga ana tjetër, Muriel arriti të kthente në gol një penallti të dhuruar nga Paletta në pjesën e dytë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pirlo: Ja si mund ta mposhtë Juve, Barcelonën

Futbollisti Andrea Pirlo ka komentuar takimin cerekfinal të Champions League mes Juventusit ...