Grabitja në Rinas/ Zbardhen detaje, ja pse Memlikaj dhe Xhyliu i njihnin blindet

Drejtori i Policisë së Tiranës, Ervin Hodaj ka dhënë detaje për dy grabitjet e ndodhura në Rinas, atë të 9 shkurtit të këtij viti dhe atë të dhjetorit të vitit 2015.

Hodaj tha se dy nga të arrestuarit kanë qenë punonjës të policive private. Kështu, Memlikaj, ka qenë shofer blindi pasi la ushtrinë.

Ai i njihte mirë blindet që transportonin paratë e bankave. Po kështu, Hodaj tha se edhe Xhyliu ka qenë punonjës i policisë private që u grabit në vitin 2015, nga po i njëjti grup.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pronarja i bëri ftesë klientëve për seks me kamarieren, ja si u zbulua rrjeti i prostitucionit

Pronarja e një lokali në rrugën Tiranë- Elbasan, shtetësja Abibe Sh, 50-vjec ...