Tremben mediat serbe: Kosova po bëhet me ushtri, vetëm Rusia mund ta ndalojë

419
Kliko per me shume info

Gazeta e përditshme e Beogradit, “Blic”, botimi online, ka filluar një anketë me lexuesit e vet se a do të bëhet Kosova me Ushtri.

Në anketën, me titull, A do ta ketë më në fund Kosova Ushtrinë e vet, janë dhënë tri opsione për përgjigje nga anketuesit:

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Jo, sepse nuk do ta lejojë Rusia.

Po, dhe kjo do të ndodhë shumë shpejt.

Po, por kjo nuk do të ndodhë shpejt.

Anketimi i deritashëm, transmeton Koha.net, me mbi 60 për qind, ka dhënë rezultatin se “Ushtria e Kosovës do të themelohet së shpejti”.

Pak nga anketuesit, ose 18 për qind e tyre, shpresojnë se “Rusia do ta ndalojë formimin e Ushtrisë së Kosovës”, ndërsa rreth 22 për qind e anketuesve mendojnë se “Ushtria do të formohet por jo shumë shpejt”.

Anketa do të zgjasë 14 ditë.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here