Mediat serbe akuza të rënda ndaj Putinit: Po e mbron Kosovën me ushtri

Lufta mes Serbisë dhe Kosovës vazhdon, dhe për këtë ndikon dhe media serbe. Këta të fundit vazhdojnë t’i fryjnë zjarrit, duke u thirrur madje edhe në burime të shërbimeve informative të NATO-s .
Ditën e sotme, në kryeartikullin e ballinës së

Mediat serbe vazhdojnë luftës në mes Serbisë dhe Kosovës, gazetës serbe “Informer’’, është tituli: “Putin me ushtri mbron Kosovën”, duke u thirrur në burime nga shërbimet informative të NATO-s, shkruan “Informer”.
Sipas kësaj gazete, “spiunët e NATO-s ua kanë tërhequr vërejtjen ekstremistëve shqiptarë se në rast se ata e sulmojnë veriun e Kosovës, Rusia menjëherë do të dërgonte në Serbi 1000 pjesëtarë të njësive speciale, 200 instruktorë, aeroplanë me pilotë, armatim dhe ndihmën tjetër të nevojshme”, shkruan Telegrafi.

LEXO EDHE:  Kosovë/Goditet rrjeti i piraterisë televizive
Kliko per me shume info

Kjo gazetë në numrin e nesërm sjell edhe një artikull tjetër luftënxitës, ku citon ish ushtarin britanik të UÇK-së, Jon Harrison, i cili sipas kësaj gazete thërret vëllezërit shqiptarë që të pastrojnë armët, pasi po i pret një luftë e re me Serbinë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here