Mediat e Beogradit: Policia e Kosovës po patrullon në zonat ku ka serbë

Media serbe “Tanjug” thotë se Njësia speciale e Policisë së Kosovës tash e disa ditë po patrullon në jug të Mitrovicës në zonën ku jetojnë serbët, kanë thënë banorët për RTS.

Serbët që jetojnë në Hoçë të Madhe dhe në Rahovec kanë thënë për mediat serbe se patrulla të Njësisë Speciale të Kosovës po qëndrojnë në vend, dhe për këtë kanë thënë se po ndjehen të shqetësuar.

Media serbe thotë se kjo po ndodhë pasi ata thonë se nuk janë mësuar të shohin forca të policinë në këto rajone ku jetojnë serbët.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Serbia s`mund ti anulojë vendimet e Qeverisë së Kosovës

Qeveria e Serbisë nuk ka mundësi që të anulojë asnjë vendim të ...