Tiranë, maskat grabisin supermarketin, kërcënojnë me armë arkëtaren

Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku dy persona me armë kanë kërcënuar arkëtaren.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në rrugën “5 maji”, ky dy personat kanë grabitur një supermarket.

Sipas të dhënave paraprake, 2 persona të veshur me të zeza dhe të maskuar kanë shkuar pranë marketit me një biçikletë.

Ata kanë hyrë me shpejtësi brenda dhe i kanë drejtuar armën arkëtares “Paratë shpejt ose të vramë”, kanë kërcënuar autorët. Pasi kanë marrë një shumë parash, grabitësit janë larguar sërish me biçikletë.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka ngritur pika të shumta kontrolli në zonë dhe në rrugë të tjera të Tiranës. Pritet që të sekuestrohen edhe pamjet e kamerave të sigurisë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapen në flagrancë duke kryer seks në hotel, goditet rrjeti i prostitucionit në Tiranë, 6 në pranga

Policia e Tiranës ka kapur në flagrancë në një hotel, anetaret e ...