FOTO/ Del në shitje makina e parë fluturuese, ja çmimi

Një prodhues i automjeteve nga Holanda i ka vënë në treg për herë të parë ndonjëherë makinat fluturuese komerciale.
Prodhuesi “PAL-V”,  i ka krijuar dy lloje të makinave fluturuese “Liberty Sport” dhe “Libery Pionner”.

Këto makina trirrotëshe kanë tri ulëse dhe janë në gjendje të fluturojnë në një shpejtësi deri në 180 kilometra në orë.

“Liberty Sport” është më i mirë nga dy makinat, modeli bazë i të cilit kushton duke filluar me një çmim prej 400.000 dollarë transmeton Express.“Liberty Pionner”, kushton hic më pak se 600.000 dollarë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Testet bërthamore, dalin videot që SHBA do të donte të mos publikoheshin kurrë

Testet bërthamore të drejtuara nga amerikanët gjatë viteve 1945 dhe 1962 do ...