“Luftë” në Ukrainë, rebelët pro rusë vrasin 9 persona

Kliko per me shume info

9 persona janë vranë sot gjatë luftimeve në Ukrainën lindore, në ditën e gjashtë të rifillimit të betejës për kontrollin e qytetit Avdiivka.

Luftimet mes ushtrisë së Ukrainës dhe seperatistëve pro rus janë përshkallëzuar gjatë kësaj jave. Rusia, e cila në vitin 2014 ka aneksuar Krimenë, ka deklaruar se nuk është e përfshirë në luftimet në Ukrainë.

Kliko per me shume info

Megjithatë dyshohet se Moska ka mbështetur me armatim dhe njerëz rebelët pro rus.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here