“Luftë” në Ukrainë, rebelët pro rusë vrasin 9 persona

9 persona janë vranë sot gjatë luftimeve në Ukrainën lindore, në ditën e gjashtë të rifillimit të betejës për kontrollin e qytetit Avdiivka.

Luftimet mes ushtrisë së Ukrainës dhe seperatistëve pro rus janë përshkallëzuar gjatë kësaj jave. Rusia, e cila në vitin 2014 ka aneksuar Krimenë, ka deklaruar se nuk është e përfshirë në luftimet në Ukrainë.

Megjithatë dyshohet se Moska ka mbështetur me armatim dhe njerëz rebelët pro rus.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbulohet një fakt tronditës nga sulmi terrorist në Londër

Mediat vendase zbardhin detaje të reja nga sulmi i ndodhur para godinës ...