Lajmi i fundit, atentat në qendër të Laçit, ja kush është i riu që mbeti i plagosur

Atentat me armë zjarri në qytetin e Laçit. Ngjarja ka ndodhur ka ndodhur mbrëmjen e sotme. Policia tha se një i ri është qëlluar me armë zjarri pranë bashkisë së qytetit, duke mbetur i plagosur rëndë.

Nga raportimet paraprake bëhet e ditur se i plagosuri L. R., 28 vjeç nga kryeqyteti, është në gjendje të rëndë dhe është transportuar menjëherë për në Spitalin e Traumës në Tiranë.

Në vendngjarje mbërritën menjëherë shërbimet policore dhe grupi hetimor. Nga forcat blu janë ngritur pika kontrolli dhe po bëhet krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit apo autorëve të dyshuar, ndërsa hetuesit po punojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rrëfimi/ Trafiku i armëve Serbi-Shqipëri-Greqi, ja çfarë tha gjermanja nga burgu

Një rrëfim është bërë nga gjermanja për trafikimin e armëvë të linjës ...