Ky shtet paguan të papunët me 560 Euro në muaj

Finlanda do të paguajë qytetarët e papunë me 560 Euro në muaj. Ky është një eksperiment social unik ku shpresohet reduktimi i varfërisë dhe të rritet punësimi.

Të gjithë ata persona të cilët nuk punojnë, nxiten nga shteti që të përpiqen të gjejnë një vend të ri ku të fitojnë të ardhurat e tyre. Përgjatë kësaj periudhe, është shteti që i financon, shkruan The Telegraph.

Eksperimenti është nisur në janar dhe deri tani kanë marë pjesë 2 mijë të papunë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Nëse nuk e keni përjetuar këtë lloj orgazme, atëherë nuk e keni shijuar kurrë seksin

Është konsideruar si e paarritshme, por në fakt shumë çifte kanë përjetuar ...