Kuvend, Monika Kryemadhi voton kundër shkarkimit të Ylli Manjanit

Lëvizja Socialiste për Integrim ka shfaqur edhe njëherë qendrimin e saj se nuk e ka pritur me dëshirë të madhe shkarkimin e Ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani.

Në seancen e Kuvendit, ne votimin e dekretit të Presidentit për shkarkimin e Manjanit në Kuvend, ra në sy dy vota kundër të deputetëve të LSI, përkatësisht Monika Kryemadhit dhe Kejdi Mehmetajt.

Dekreti u votua me 74 vota pro, 3 kundër dhe 1 abstenim. Kundër shkarkimit të Manjanit ka votuar edhe kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka.

Vota abstenuese ka qenë nga radhët e LSI-së e deputetit Përparim Spahiu. Kuvendi miratoi me 76 vota pro dekretin e emërimit të Petrit Vasilit Ministër të Drejtësisë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Borchardt takon Tahirin: Të mbajmë larg zgjedhjeve paratë e kanabisit

Ambasadori i OSBE-së Bernd Borchardt, u takua diten e sotme me ministrin e Brendshëm ...